1. Nap
Utazásunk Székelyudvarhelyről indul, majd az első megállónk felé, MIKLÓSVÁR felé vesszük az irányt.
Utazásunk Székelyudvarhelyről indul, majd az első megállónk felé, MIKLÓSVÁR felé vesszük az irányt.
Régi fényében tündököl a miklósvári Kálnoky-kastély | Sokszínű vidékMIKLÓSVÁR LÁTNIVALÓK:
v KÁLNOKY KASTÉLY - A Kálnoky kastélyt Kálnoky István kezdte építtetni 1648-ban. Az épületet fia bővítette ki, és a díszítőelemeket is ő adatta hozzá később. Ezt a munkát jobbágyok végezték, ami abban az időben megszokott volt Erdélyben.
A restaurált épület 2017 áprilisában nyitotta meg kapuit, és olyan turistákra vár, akik látni szeretnék az egykori erdélyi főúri életkép múzeumát és eltöltenének néhány napot Miklósváron.
Muzeul de Artă Brașov | De vazut | Recenzii | BrasovTovább haladva, az autóbusz nemsokára eléri majd BRASSÓ városát, amely Erdély egyik legkülönlegesebb gyöngyszeme, az erdélyi szászok egykori központi városa, amelyet nem csak a páratlan fekvése és szép városképe tesz különlegessé a környéken, de az emberek vendégszeretete és a szemet gyönyörködtető történelmi épületek is. A ma már több mint 250 ezer fős Brassó utcáin megelevenedik a történelem, a város hátterében pedig meseszép helyek sorakoznak, bámulatos panorámát nyújtva nem csak az ott élők, hanem az ide látogatók számára is. Brassó városának utcáin, több helyen is lehet találkozni a múlt darabjaival. Láthatjuk például a Warte-dombon magasan kiemelkedő és egykor védelmi funkciót ellátó Fekete- és Fehér-tornyokat, a Cenk-hegyen elterülő, már sokat látott régi várfalakat, a Takácsok bástyáját, a Lenszövők bástyáját vagy éppen templomok, parkok sokaságát.
BRASSÓI LÁTNIVALÓK:
v SZÉPMŰVÉSZETI MÚZEUM - Ebben a XX. század elején épült szép házban va a Szépművészeti múzeum. Falai között olyan neves XIX. századi hazai festőművészek alkotásai szerepelnek, mint GheorgheTătărescu, Theodor Aman, Sava Hentia, ConstantinLecca, Nicolae Grigorescu. De ugyanitt láthatóak fára vagy üvegre festett képek is. IoanAndreescu munkásságát egy 36 festményből álló kiállítás mutatja be. Itt kaptak helyet CornelMedrea, Ion Jalea, Ion Irimescu és DimitriePaciureade szobrai is. Van egy iparművészeti szekció is, ahol hazai és külföldi alkotások kerülnek bemutatásra.
Utazásunk következő megállójának látnivalója már messziről magára vonja a figyelmet, ami nem más, mint Barcarozsnyó.
Barcarozsnyói várBARCAROZSNYÓ LÁTNIVALÓK:
v BARCAROZSNYÓI VÁR - A széles rónaságból markánsan kiugró vár napjainkban előszeretettel választott úti cél jó megközelíthetősége miatt. A 150 méter magas sziklán, a vár alatt már messziről látszik a Hollywood feliratra emlékeztető nagy Râsnov felirat. A várat gyalogosan, a városka főutcájáról nyíló lépcsősoron, vagy autóval a túloldalról közelíthetjük meg. A hangulatos várudvar közepén egy 146 méter mély kút van, melyet török hadifoglyok ástak 1623-40 között. A vár egyik épen maradt épületében helytörténetikiállítás kapott helyett a vár és a város történetéről, néhány helyen még magyar feliratokat is találunk. A várfalakon belül mintegy 30 kis épület segítségével próbálják rekonstruálni a középkor mindennapjait, egy kis ódon városkát építettek ki utcácskákkal, lépcsőkkel. A vár falairól, bástyáiról káprázatos panoráma nyílik a városra és a Kárpátok hegyeire.
A nap végére átutazunk Sinaia városába, ahol majd az éjszakát is töltjük.